Recepty

Bramboráčky s tvarůžkovým dipem

podle Tvarůžkového krále 2024 Michala Duračky z restaurace Asado grill

Návod na přípravu

Nejprve si připravíme bramboráčky. Oloupané brambory nastrouháme na střední proužky, vymačkáme z nich přebytečnou vodu, osolíme a opepříme dle chuti, přidáme majoránku, kmín, rozmačkané stroužky česneku, vejce a hladkou mouku. Těsto by nemělo být příliš řídké, aby se netrhalo, ale ani příliš moučné. Následně si rozpustíme na pánvi sádlo a z těsta na něm smažíme menší bramboráčky.

Tvarůžkový dip si připravíme tak, že si nejdříve uděláme domácí majonézu. Vyšleháme si žloutky s bílým vínem a lžičkou citronové šťávy, přidáme sůl a pepř dle chuti.
Tvarůžky pomeleme nebo rozmixujeme na pěnu, smícháme je s černým pivem a kořením a v závěru i s připravenou majonézou. Vše vymixujeme dohladka tyčovým mixérem.

Dipem polijeme hotové bramboráčky, které dozdobíme smaženou cibulkou a microgreens.

Tip Michala Duračky na přípravu smažené cibulky: Cibuli si nakrájím na tenké plátky, které obalím ve směsi z hladké mouky, soli a uzené maďarské papriky. Následně frituji v sádle.

Poznámka: Microgreens, neboli mikrobylinky, jsou mladé rostlinky zeleniny, které se sklízí a konzumují ve fázi, kdy dosáhly prvních listů. Jedná se o 2,5 až 15 cm vysokou zeleninu plné aromatické chuti s vysokou koncentrací živin, vitamínů a antioxidantů. Nejedná se o klíčky!